Komplexná zubná starostlivosť
a zubná chirurgia

Moderná zubná ambulancia, mnohoročné skúsenosti a profesionálny prístup.

Vstupná komplexná prehliadka

Prehliadka pozostáva z podrobného vyšetrenia chrupu, parodontu, mäkkých tkanív ústnej dutiny, z kontroly medzičeľustných vzťahov, vzájomného postavenia zubov, z kontroly dentálnej hygieny a hygienických návykov.

Preventívna prehliadka

Pravidelné preventívne prehliadky u detí aj dospelých.
Súčasťou preventívnej prehliadky sú aj bitewingy - zhryzové snímky, ktoré odhalia kazy v medzizubných priestoroch a pod plombami.

Preventívna prehliadka

pravidelné preventívne prehliadky u detí aj dospelých. Súčasťou preventívnej prehliadky sú aj bitewingy - zhryzové snímky, ktoré odhalia kazy v medzizubných priestoroch a pod plombami.

Dentálna hygiena

Profesionálne čistenie zubov s odstránením zubného povlaku a kameňa vykonáva školená dentálna hygienička, ktorá vám urobí aj podrobnú inštruktáž o metódach domácej dentálnej hygieny a pomôže Vám vybrať správne pomôcky.
Pri dentálnej hygiene používame viaceré metódy - ručnú, ultrazvuk, air - flow a leštenie abrazívnou pastou. Na konci sedenia sa aplikujú fluoridové gély na posilnenie zubnej skloviny.

Čeľustná ortopédia

Ortopédia zaoberajúca sa chybným postavením čeľustí a zubov.
Pri menších odchýlkach sa vytvárajú ťažko dostupné miesta pre správnu hygienu, na ktorých dochádza k ukladaniu povlaku a tvorbe zubného kameňa. Postupne vzniká zubný kaz a parodontitída. Pri väčších odchýlkach ide o poruchu funkčnosti chrupu ako celku či poruchu čeľustno-sánkového kĺbu.

Čeľustná ortopédia

Ortopédia zaoberajúca sa chybným postavením čeľustí a zubov. Pri menších odchýlkach sa vytvárajú ťažko dostupné miesta pre správnu hygienu, na ktorých dochádza k ukladaniu povlaku a tvorbe zubného kameňa. Postupne vzniká zubný kaz a parodontitída. Pri väčších odchýlkach ide o poruchu funkčnosti chrupu ako celku či poruchu čeľustno-sánkového kĺbu.

Záchovná stomatológia

Odbor zubného lekárstva, ktorý sa zaoberá vyplňovaním defektov zubov, ako napr. plombami, pečatením zubov, koreňovými výplňami.

Plombovanie

Materiály, ktoré používame na zhotovenie bielych výplní, pochádzajú výhradne od renomovaných značiek a patria medzi najlepšie na trhu. Kvalitné kompozity sa vyrábajú vo viacerých farbách a odtieňoch a sú svojimi vlastnosťami určené pre tvorbu vysoko estetických plomb a rekonštrukciu predných ale aj zadných zubov.

Pečatenie

Dôvodom pečatenia zubov je fakt, že žuvacie plochy zubov majú členitý ryhovaný niekedy až porézny povrch. Takýto povrch je vhodné miesto na ukladanie zvyškov potravy, v ktorých najčastejšie dochádza k procesom vedúcim k tvorbe zubného kazu. Predísť tomuto je možné zapečatením uvedených rýh. Zub ošetrený takýmto spôsobom má hladký povrch a nemá hlboké ryhy, do ktorých by sa mohli usadzovať zvyšky jedla. Toto je základný princíp preventívnej ochrany žuvacích plôch pred zubným kazom.

Endodoncia

Ošetrenie koreňových kanálikov sa robí vždy v lokálnom znecitlivení a pomocou najmodernejších nástrojov a techník preparácie. Veľmi často ošetrujeme aj koreňové kanáliky, ktoré už boli raz ošetrené, ale nekvalitne. Zub, ktorý má kvalitne ošetrený koreňový kanálik, môže mať rovnakú životnosť ako zdravý zub. Úspešnosť týchto zákrokov je veľmi vysoká.

Kozmetická stomatológia

V dnešnej dobe estetická stomatológia hrá veľmi dôležitú úlohu a je zameraná na zlepšenie vzhľadu nášho chrupu. Pre tých, ktorí túžia mať nielen zdravý, ale aj krajší úsmev ponúkame bielenie zubov a komplexné estetické rekonštrukcie chrupu.

Zubná chirurgia

Mnohé kompletné riešenia zubných problémov pacientov vyžadujú stomatochirurgický zákrok. Každý zákrok je konzultovaný so stomatochirurgom, ktorý zhodnotí jeho nevyhnutnosť. Poskytujeme zákroky na mäkkých aj tvrdých tkanivách ústnej dutiny.

Nenašli ste to čo hľadáte?

Skúste si vybrať z našich kategorií