Moderná zubná ambulancia
s mnohoročnými skúsenosťami

Ako to celé začalo?

Pochádzam z lekárskej rodiny, čo výrazným spôsobom poznačilo moje detstvo. Namiesto rozprávok na dobrú noc som dychtivo počúvala príbehy z nemocníc a prežívala osudy pacientov s rôznymi diagnózami. Po obdržaní prvého hračkárskeho lekárskeho kufríka som sa už cítila ako naozajstná doktorka a ten deň, keď som ho dostala ako dar som s ním v noci v objatí zaspávala. Snívala som, že aj ja raz budem lekárka a budem liečiť pacientov.

Keďže moja mama je zubnou lekárkou, v zubnom laboratóriu som bola pravidelným hosťom. Vždy, keď som na ňu po škole čakala, obliekla som sa do bieleho plášťa a miešala rôzne kašičky a hmoty. Vedela som sa týmto spôsobom zabaviť na celé hodiny. To, že raz budem lekárkou mi bolo asi predurčené.

Postupne, ako plynuli roky som sa len utvrdzovala vo svojom presvedčení študovať medicínu. Keďže som chcela pokračovať v šľapajach mojej mamy, vybrala som si Lekársku fakultu UK v Bratislave, ktorú som nakoniec absolvovala s vyznamenaním, teda červeným diplomom. Po ukončení štúdia som bola prijatá na doktorandské štúdium na Kliniku ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie v Bratislave, kde som pôsobila 4 roky. Môj školiteľ, veľmi uznávaný profesor, ma viedol a inšpiroval v odbore maxilofaciálnej chirurgie a za každé jeho usmernenie som veľmi vďačná. Mimo praxe bolo výsledkom môjho pôsobenia aj nespočetné množstvo prednášok, domácich či zahraničných publikácií, keďže som sa venovala popri práci aj vedeckej činnosti. Po obhájení titulu PhD. som svoje pôsobenie na klinike ukončila a pokračovala v súkromnej praxi.

Život lekára je o celoživotnom vzdelávaní a školení. Tak som sa aj ja po návšteve mnohých domácich aj zahraničných kongresoch rozhodla rozšíriť moju špecializáciu o odbor čeľustnej ortopédie. V rámci štúdia som pôsobila na klinikách v zahraničí, kde som absolvovala certifikáciu v dentoalveolárnej chirurgii a implantológii a nakoniec sa vyškolila v oblasti estetickej medicíny.

Moju prácu milujem. Je zároveň moje hobby a každodenne ma napĺňa šťastím. Vďaka svojim znalostiam vo vyštudovaných odboroch a dlhoročnej praxi som schopná pacientovi pomôcť nájsť tú správnu diagnózu na riešenie jeho problému. Som v prvom rade lekár, takže zdravie pacienta je pre mňa prioritou. Veď len zdravý úsmev môže byť krásny úsmev.

Dental Institute

Dental Institute je moderná zubná klinika založená MUDr. Pitekovou, PhD., ktorá zasvätila celý svoj život medicíne. Vďaka rozsiahlej špecializácii bola schopná vytvoriť kliniku spájajúcu komplexnú zdravotnú starostlivosť o chrup a estetickú medicínu na profesionálnej úrovni.

Prioritou je poskytnúť všetkým klientom prívetivú atmosféru a individuálny prístup. Za pomoci najmodernejšej technológie sa Dental Institute stáva miestom, kde komfort klienta presahujú iba dosiahnuté výsledky.


Naše technológie

Intraorálny 3D skener iTero

Intraorálny 3D skener iTero je technologicky najvyspelejšou náhradou nepríjemného vytvárania odtlačkov zubov. Umožňuje zhotoviť presný digitálny model chrupu. Tento proces je nielen komfortnejší, ale aj rýchlejší a presnejší ako klasický odtlačok. Dokáže vytvoriť aj simuláciu liečby a Vy uvidíte ako by vyzerali Vaše zuby po čeľustno-ortopedickej liečbe.

onas-1

Biolase Waterlase tm

Okrem iného, súčasťou nášho strojového vybavenia je aj prvý laserový prístroj svojho druhu na Slovensku, Waterlase tm, ktorý dokáže v mnohých prípadoch nahradiť skalpel či zubnú vŕtačku. Používa sa pri ošetrení kazu na dezinfekciu zubu pred následným uzavretím výplňou. Zabezpečí nám, aby pod výplňou nevznikol ďalší zubný kaz.

onas-2

Intraorálny röntgen (RVG)

Ide o prístroj, ktorý sa používa pri vstupnej prehliadke na detailnejšie zobrazenie a bližšiu diagnostiku jednotlivých zubov. Vďaka moderným technológiám umožňuje zhotoviť kvalitné snímky pri minimálnej dávke žiarenia. Intraorálne snímky zhotovujeme digitálne, čo šetrí čas a zvyšuje ich diagnostickú hodnotu. Sú to malé snímky vo vnútri úst, zamerané na jeden – dva zuby a ich najbližšie okolie.

onas-3

RTG

Pomocná diagnostická metóda využívajúca RTG žiarenie a jeho rôzne prenikanie cez mäkké a tvrdé tkanivá. Pomocou tejto vyšetrovacej metódy máme možnosť vidieť miesta, ktoré nie sú za bežných okolností viditeľné. Podľa toho, aké snímkovanie použijeme zobrazí sa nám aj rôzny rozsah tvrdých vrstiev (kosti, zuby). V našej ambulancii používame digitálnu rádioviziografiu. RTG žiarenie sa nezachytáva na klasický film, ale na počítačový senzor, ktorý zobrazí snímku priamo na obrazovke počítača. Vďaka tejto technológii sú dávky žiarenia 10 krát nižšie ako pri klasickom snímkovaní. Snímku môžeme upraviť, zväčšiť detaily a archivovať na CD.

onas-4

Panoramatický röntgen (OPG)

Vyšetrenie panoramatickým RTG je účinnou prevenciou mnohých problémov, tzv. OPG snímok, môže včas odhaliť skryté medzizubné kazy, začínajúcu parodontózu, umiestnenie neprerezaných zubov, uloženie zubov múdrosti, tvorbu cýst a iných anomálií alebo nesprávny smer rastu zubov.

onas-5

TELE RTG

TELE RTG predstavuje snímku, ktorá sa používa pri ortodontickej analýze. Zobrazuje celú lebku v bočnej projekcii, ktorá je dôležitá pre presné stanovenie liečby.

onas-6

Nenašli ste to čo hľadáte?

Skúste si vybrať z našich kategórii